Montáže a stavební úpravy

Sádrokarton montáž návod

Sádrokarton je velmi oblíbený materiál při stavebních úpravách. Nejčastěji se používá při rekonstrukcí bytů či podkroví. Vyniká tím, že je lehký a práce s ním je velmi jednoduchá a probíhá velmi rychle. Také při práci vzniká minimální množství odpadních látek. Jeho hlavní výhodou je rychlá zpracovatelnost. Díky sádrokartonu vytvoříte bytové příčky, které však nesmějí být nosné, také podhledy, nové nižší stropy a mnoho dalšího. Na práci se sádrokartonem je třeba malé množství speciálních nástrojů, dá se říci, že všechny máte jistě doma.

Sádrokarton můžeme na potřebně velké kusy dokonce řezat pomocí pilky, které je však vybavena jemnými zuby. Takovou může být například pilka na železo a podobně. Hodit se bude také gumová palice, díky níž si můžeme sádrokarton o potřebný kus posunout aniž bychom jej poškodili. Obecně můžeme říci, že podhledy plní některou z těchto funkcí: uzavírají spodní část stropu, snižují světlou výšku místností, zakrývají instalační vedení, zlepšují tepelně izolační vlastnosti, zlepšují zvukově izolační vlastnosti, zvyšují požární odolnosti stropní konstrukce a umocňují architektonický výraz interiéru.

Cena stavebních úprav provedených pomocí sádrokartonů je rozhodně nižší než u zděných úprav. Potřeba je však také dbát na správné použití tmelů a lepidel na sádrokarton.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Montáž sádrokartonu a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.