Montáže a stavební úpravy

Montáž střešních oken

Střešní okna jsou v posledních letech velmi populární, protože stále více roste počet podkrovních bytů a rekonstrukcí podkroví ve starších domech. Také sortiment střešních oken je velmi početný. V současnosti je většina oken vysoce kvalitních, protože konkurence je veliká. Je však třeba okna odborně namontovat, jinak si někdy budete možná připadet jako bez oken. Prvním krokem je příprava otvoru pro rám střešního okna. Samozřejmostí je také usazení rámu okna na pomocné střešní latě. Následně je nutné dokonale vyrovnat spáry mezi rámem okna a otvorem.

Je třeba také dbát na správný chod otvírání a zavírání okna. Pokud bude tento proces omezen, je třeba najít lepší výchozí pozici pro upevnění. Po celé délce rámu musí být také vložena tepelná izolace, bez níž by ztráty tepla v zimních měsících velmi stoupaly. Samozřejmostí je také podstřešní hydroizolační fólie. Dále musí neprodleně následovat instalace drenážního žlábku pro odvod kondenzátu, montáž dílů lemování střešního okna, zařezání střešní krytiny a nasazení křídla střešního oken.

Nikdy neprovádíme montáž s vloženým křídlem střešního okna, protože jej buď rozbijeme nebo nám minimálně celou práci bude komplikovat a ztěžovat.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Montáže a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.