Montáže a stavební úpravy

Montáže plotů

Montáže plotů nejsou nic těžkého, pouze vyžadují jistý postup, který Vám napoprvné nemusí být zcela jasný. Důraz musí být v prvé řadě kladen hlavně na druh pletiva, ale také na správný výběr sloupků. Vzdálenost mezi jednotlivými sloupky se pohybuje mezi 2,5 a 3 metry. Jsou samozřejmě nutné i boční vzpěry, které se montují do všech rohů, na prvním a posledním sloupku, pokud jde pouze o jednu stranu a také na rovné straně u plotů delších než 25 metrů.

Díky vzpěrám zabráníte přepadávání pletiva. Toto je podpořeno také třemi dráty, které jsou vedeny nahoře, středem a spodním dílem pletiva. Díky těmto třem drátům dokážeme pletivo velmi efektivně napínat.

Sloupky musíme do země velmi dobře zasadit. Je vhodné kopat díry asi osmdesát centimetrů a také je následně musíme pořádně udusat. Sloupek by měl být v zemi hluboko, aby háčky na upevnění spodního drátu, byly co nejvíce přiblíženy zemi. Vypínání drátů se provádí s pomocí napínače umístěného na plotě a také klíče.

Klíčemi otáčíte a regulujete napětí drátu. Středoví napínací srát stejna jako horní a dolní by měli být připevněny k pletivu kousky vázacích drátů.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Stropní montáže a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.