Montáže a stavební úpravy

Světla do sádrokartonu

Sádrokartonové úpravy bytů a domů jsou v posledních letech velmi populární. Jedná se totiž o levný a rychlý způsob, jakým lze velmi podstatně zasáhnout do profilu a také vizuálního dojmu bytu. Samozřejmě všechno má svá pro a proti. Práce se sádrokartonem je jednoduchá a není tak namáhavá. Jedná se vlastně o předem připravené desky, které se pouze podle potřeby upraví a následně usadí.

Problém však může nastat například v případě, kdy budeme chtít do sadrokartonu zasadit světla. Jedním z takových případů může být podhledový strop. Tento má mnoho výhod. Je to například schování prasklin na zdi, zapravení nerovností a dalších vad, které se na původním stropě vyskytují. Díky sádrokartonu Vám vznikne krásně rovný strop, který bude hlavním místem upěvnění světel. Podhledové osvětlení je také díky tomuto velmi vyhledávané. Na vytvoření takové úpravy je třeba si obstarat následujíí.

Jsou to UD profily, CD profily, přímý závěs, křížová spojka, TEX vruty, zatloukací hmoždinky, nůžky na plech a další běžné vybavení. Jako první je třeba si naměřit po všech místech kolem zdí permanentní vzdálenost od stropu. Díky tomu docílíte dokonalejšího vyměření. Další podrobné návody najdete samozřejmě na internetu.

Komentáře jsou uzavřeny.